Videowall Çoklu Ekran Sistemleri Nedir?

Videowall ekran sistemleri birden fazla ekranın bir araya getirilerek, tek büyük görüntünün ya da daha çok görüntünün gösterilmesini sağlayan çoklu ekran çözümüdür.
Videwall ekranlarda bulunan 1.7mm’den başlayan toplam çerçeve kalınlıkları sayesinde oluşturulan büyük görüntü alanlarında, gösterilmek istenen içeriklerde ekranların çerçevelerinden kaynaklanan rahatsızlıklar minimum seviyeye indirilmiştir. Videowall  ekranlarda farklı ekran parlaklık seviyeleriyle, kullanıldıkları yerlerde insanların dikkatini çekmekte ve özellikle reklam faaliyetlerinde hedeflenen kitleye hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlar.

Videowall Çoklu Ekran Sistemleri Kullanım Alanları

Videowall Çoklu Ekran Sistemleri; digital signage ve menuboard uygulamalarında, mağaza vitrinlerinde, alış veriş merkezlerinde,  televizyon stüdyolarında, güvenlik odalarında, MOBESE kontrol odalarında, konferans ve toplantı salonlarında, otel lobi karşılama bölümlerinde, organizasyon ve ürün lansmanlarında, fuarlarda izleyicilere etkileyici ve büyük görüntülerin gösterilmesinde kullanılmaktadır.

Son yıllarda özellikle kurumsal şirketlerin dijital pazarlama faaliyetlerinde videowall ekran sistemleri önemli bir yer tutar.

Videowall Çoklu Ekran Sistemlerinin Çalışma Şekli

Videowall  Çoklu Ekran Sistemleri; yüksek görüntü renk kalitesine sahip içeriklerin büyük bir ekran sisteminde bir araya getirilerek gösterilmesini sağlar. Videowall ekranlar arasında giriş kaynak tiplerine göre uygun bağlantı tiplerine göre yapılmasını durumunda, ekstra bir ekipmana gerek kalmaksızın görüntüleri büyük bir  videowall görüntü sistemi olarak gösterme özelliğine sahiptir.

Videowall Çoklu Ekran sistemleri özellikle uzaktan içerik yönetimlerinin yapıldığı digital signage sistemlerinde ve restoranlarda dijital menülerin ekranlarda gösterilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Videowall içerik yönetim yazılımlarıyla; merkezi serverda bulunan içerikler (Server),  görüntülerin gösterilmek istendiği videowall ekranlarda(Client) network üzerinden lokal ve uzak mesafeli olarak yüksek standartlarda içerikleri gösterilebilmektedir.